LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kuvendi i PD shkarkon Bashën/ Anulohet 18 Dhjetori

11 Dhjetor 2021, 11:59, Politikë CNA
Kuvendi i PD shkarkon Bashën/ Anulohet 18 Dhjetori

Kuvendi i Partisë Demokratike ka miratuar ndryshimet në statutin e partisë. Ndër to është miratuar edhe “neni Basha”, që do të thotë shkarkimin e Lulzim Bashës.

Për shkarkimin e tij do të bëhet votim i fshehtë.  Gjithashtu është miratuar dhe anulimi i Kuvendit të 18 dhjetorit.

Përveç Lulzim Bashës, shkarkohen edhe nënkryetarët dhe sekretarët e zgjedhur nga ana e Bashës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga