LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha anti-miting/ Nën hijen e servilëve, në oborrin e PD-së

11 Dhjetor 2021, 11:34, Politikë CNA
Basha anti-miting/ Nën hijen e servilëve, në oborrin e PD-së

Lulzim Basha , kreu i PD-së në largim, ka dështuar në takimin  që e kishte planfikuar për 31 vjetorin e Partisë Demokratike.

Në oborrin e selisë së PD-së ishte vendosur një memorial xhami, me emrat e e firmëtarëve të themelimit të Partisë Demokratike.

Lulzim Basha e ka zbuluar memorialin i shoqëruar nga disa servilë që qëndrojnë ende koridoreve të PD-së dhe pas asnjë themelues të PD-së.

Në eventin që u trasmetua live në rrjetin e tij sociae, më shumë kishte gazetarë se se përkrahës të Lulzim Bashës.

Apo  më shumë njerëz kishte tek radha e kosit, para viteve 90′, se sa te anti-mitingu i Boshit sot.

Gjuha e tij e trupit tregonte se ishte në panik, nga braktisja e strukturave dhe nga braktisja e demokratëve në mbarë vendin.

Duke tentuar të trashë zërin, Basha ka mbajtur një fjalim për 31 vjetorin e PD, ndërkohë që nga ana tjetër, demokratët po vendosin për fatin e PD-së./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga