LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Arti ura që lidh dy popuj”/ Bregoviç vendos të këndojë shqip në Festën e Birrës në Korçë

21 Gusht 2021, 15:31, Aktualitet CNA
“Arti ura që lidh dy popuj”/ Bregoviç vendos të

Këngëtari me famë botërore, Goran Bregoviç, ka vendosur që koncertin e mbrëmjes së nesërme në Festën e Birrës  në Korçë, ta çelë me këngën e titulluar ?Kosovska?.

Pas polemikave të shumta që janë krijuar për pjesëmarrjen e tij në Festën e Birrës në Korçë, Bregoviç ka zgjedhuur të japë mesazhin se arti dhe kultura janë urë miqësie që lidhin popujt.

Sot dhe nesër do të ketë shitje të biletave të koncertit fizikisht, pas kërkesave të shumta që ka patur nga qytetarët për të qenë pjesë e koncertit dhe performncaës që do të dhurojë Bregoviç.

Biletat do të shiten tek hyrja e Pazarit të Vjetër në Korçë dhe tek biletaritë e dedikuara pranë City Center nga ora 18.00 e në vazhdim.

?A e din se t’gjithë do të jenë atje

Për ne të dy do të ketë hare

Shkojmë së bashku një, dy, tre!

Roke mandolinën

Bjeri bjeri bjeri çifteliës

Të gjithë do t’këndojmë kënga le t’jehojë

Kënga le t’jehojë –

Çdo gjë mund të jetë Roken-roll.

#kosovska?, janë disa prej vargjeve të këngës me të cilën Bregoviç do të çelë koncertin e mbrëmjes së nesërme në Festën e Birrës në Korçë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga