LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr te Kodrat e Liqenit Artificial/ Flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi

20 Gusht 2021, 19:26, Aktualitet CNA

Shqipëria vijon të digjet, ku vatra të shumta zjarri nga jugu në veri kanë përfshirë të gjithë vendin.

Mbrëmjen e sotme zjarr ka rënë dhe tek Kodrat e Liqenit Artificial.

Sipas burimeve të CNA.al, vatra e zjarrit është pranë Sheraton.

Ende nuk dihen shkaqet nëse kemi të bëjmë me një zjarr të qëllimshëm apo nga temperaturat e larta, ndërkohë që në vendngjarje janë nisur dhe forcat zjarrfikëse./CNA.al

Lajmet e fundit nga