LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkodër/ Zjarret drejt shuarjes, deputetët e PS propagandë në rrjetet sociale

20 Gusht 2021, 14:18, Aktualitet CNA

Teksa situata e zjarreve në veri është drejt normalizimit, deputetët e Shkodrës janë mbledhur për të diskutuar pikërisht mbi zjarret!

Bëhet fjalë për deputetja e PS Edona Bilali, Deputeti Benet Beci si dhe prefektja Majlinda Angoni!

Eshtë deputetja Bilali e cila ka bërë me dije se takimi kishte në fokus situatën dhe përballimin e rasteve të zjarrit! Mbase i duhet kujtuar deputetes dhe shefit të saj se Shkodra ka vetëm 28 zjarrëfikës nga 140 që duhët të kishte në bazë të territorit!

Ka vetëm 6 roje mjedisore nga te pakten 18 që duhët të kishte! Dhe nuk jep asnje kompensim apo orë shtesë për efektivët zjarrëfikes të cilët i falenderon për gadishmërinë e treguar 24 orë gjatë ketyre javëve!

Situata të tilla, për të shpëtua pyjet nga zjarret duan ndihmë konkrete dhe jo mbledhje ne zyra apo statuse ne facebook!/CNA.al

Lajmet e fundit nga