LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia aksion ndaj shoferëve në Tunelin e Elbasanit/ Vendos 34 gjoba, pezullohen dhe 15 patenta

20 Gusht 2021, 18:11, Aktualitet CNA

Policia ka vijuar me kontrollet në të gjitha rrugët e vendit. Mësohet se gjatë 12 orëve të fundit në Tunelin e Elbasanit janë gjobitur 34 shoferë pasi janë konstatur duke udhëtuar me shpejtësi mbi normat që varionte nga 157 km/h në 162 km/h.

Sakaq, shpejtësia mbi normat ka bërë që policia të ndëshkojë 15 shoferë me pezullim patente. Bëhet me dije se si pasojë e kontrollit të ushtruar 3 emigrantë janë konstatuar duke lëvizur me shpejtësi dhe për pasojë janë gjobitur me 40 mijë lekë.

Policia apelon të gjithë drejtuesit e mjeteve që ta zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor në mënyrë që të ruajnë veten dhe të tjerët./CNA.al

Lajmet e fundit nga