LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendja shëndetësore e Kosta Grillos drejt përmirësimit/ Gazetari jep lajmin e mirë

21 Gusht 2021, 08:46, Aktualitet CNA
Gjendja shëndetësore e Kosta Grillos drejt përmirësimit/

Gjendja shëndetësore e gazetarit Kosta Grillo është drejt përmirësimit.  Lajmin e ka dhënë gazetari sportive Ervin Baku me anë të një postimi në rrjetet sociale.

 ?Një lajm i mirë na vjen këtë mëngjes nga Stambolli. Kolegu, miku, vëllai, Kosta Grillo duket se ka marrë kthesën e madhe për mirë?

 Lavdi Zotit! Mjekimi me qelizat e reja duket se po jep frutet e tij. Komunikimi i tij është shumë normal, me një çehre shumë të mirë të fytyrës. Për herë të pare pas 10 ditësh ka kërkuar për të ngrënë?

 Mjekët e spitalit i kanë raportuar analizat e gjakut dhe ato kanë dalë shumë mirë. Trupi po rikthehet drej normalitetit? Beteja tani do të fokusohet te rikuperimi i mushkërive. Pra të punohet më pak me aparatet e oksigjenit dhe të rikuperohen mushkëritë.

 Jam shumë mirë, i ka thënë Kosta sot doktoreshës. Dua të kthehem? Ku do shkosh ti? i është përgjigjur ajo? Është rrugë e gjatë? Durim! Të dashur miq, Falemnderit për lutjet tuaja! Zoti ju bekoftë! Vazhdoni ju lutem të lutem?, ka njoftuar Baku.

?Faleminderit ju që kontribuat financiarisht! Të gjithë ata/ato që mund të kontribuojnë, ta bëjnë ju lutem. Kohën e qëndrimit të Kostës në spital askush nuk e di?

 Kam dhe një fjalë për ata/ato, shumë të paktë, që e mallkuan dhe i uruan më të keqen? Zoti ju bekfotë edhe ju! Zoti ju ruajtë trutë e kokës? Sepse ju nuk e njihni fare fare Kosta Grillon? Mësojeni se Kosta Grillo është jetëgjatë? Sepse Zoti i mbron njerëzit e mirë dhe të pastër!?, ka shkruar më tej ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga