LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

RENEA e përfshirë në trafikun e drogës/ PD: Katër efektivë ruajnë shtëpitë e mafiozëve

21 Gusht 2021, 13:14, Aktualitet CNA
RENEA e përfshirë në trafikun e drogës/ PD: Katër

Partia Demokratike, nëpërmjet Enkelejd Alibeajt,  ka reaguar në lidhje me arrestimin e efektivit të RENEA-s për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas të njëjtit, RENEA, reparti elite? i Policise? se? Shtetit e?shte? infiltruar nga narkotrafikante?t.

?2 efektive? dhe 1 Ne?nKomisar të ke?tij reparti jane? arrestuar ne? pak kohe? pe?r organizim dhe trafik kokaine.  Raportohet se 4 te? tjere? ruajne? shte?pite? e mafioze?ve me miliona euro.

 Kjo nuk është rastësi, por produkt i aleancës së Edi Rame?s me krimin, një model që ka prodhuar degradim te? organizate?s se? Policise? dhe ka braktisur policët që shërbejnë me ndershmëri në mbrojtje të rendit dhe sigurisë?, shkruan Alibeaj në rrjete sociale

Tashmë, shumica e shqiptarëve, sipas tij e di që teksa vendi kthehej në Kolumbinë e Europës me urdhër politik për të financuar shkatërrimin e zgjedhjeve, forcat e policisë përdoreshin si roje të parcelave me hashash dhe si punëtorë krahu për të ngarkuar skafet me lëndë narkotike.

?Me bekimin e Edi Ramës krimi ka shtrirë duart mbi policinë, sepse ato janë të njëjtat duar që i shërbejnë për të vjedhur zgjedhjet dhe për të mbajtur me çdo kosto pushtetin.

 Për shkak të këtij pushteti ilegjitim që ka kriminalizuar politikën, institucionet dhe policinë, qytetarët janë të pasigurt për të ardhmen e familjeve të tyre, të pasigurt për rendin dhe sigurinë.  Qytetare?t nuk mund te? ruhen edhe nga Krimi, edhe nga Policia qe? paguajne? nga taksat e tyre?, përfundon Alibeaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga