LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasues i Bashës në PD? Shehaj: Do hyjmë në Kuvend

30 Prill 2021, 12:01, Politikë CNA

Një ndër kandidatët më të votuar tëPD, Agron Shehaj ka reaguar për herë të parë, pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Sipas tij vota e demokratëve më 25 prill nuk është e humbur madje do të përfaqësohet besnikërisht dhe me kurajo në Kuvendin e Shqipërisë.

Kujtojmë se Shehaj është përfolur edhe si një kandidat i mundshëm për marrjen e drejtimit të PD-së.

?Dua t?ju falenderoj sinqerisht të gjithë ju që votuat Partinë Demokratike në Tiranë dhe veçanërisht në Njesinë 5 dhe 7, ku pata nderin të punoj bashkë me demokratët. Mbi 9 mijë vota më shumë se në vitin 2017, në këto dy njesi, janë një besim i madh për partinë tonë.

Si çdo demokrat do dëshiroja që sot të kishim marrë mundësinë për të venë në jetë angazhimet që morëm para gjithë shqiptarëve p?r t?u dhënë atyre një qeveri të përgjegjshme që punon për njerëzit.
Por vota juaj për Partinë Demokratike nuk është e humbur, ajo do të përfaqësohet besnikërisht dhe me kurajo në Kuvendin e Shqipërisë, që mbi të gjitha u takon shqiptarëve të thjeshtë.

U jam gjithashtu mirënjohës dhe ndihem përgjegjës ndaj të gjithë juve që shprehët besim tek unë personalisht. Do ta tregoj me punë, çdo ditë, se jam në politikë për ju dhe për t?i shërbyer me nder interesit publik.
Faleminderit!?, shkruan Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga