LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku humbi Floriana?/ Zëdhënësja me qira e Lulit

30 Prill 2021, 10:37, Politikë CNA

Floriana Garo erdhi me bujë si zëdhënëse e fushatës të Lulzim Bashës.

Ndërkohë që njerëzit luftonin për votat, demokratët përpiqeshin e përplaseshin, ajo dilte duke qeshur me shpresën dhe me fitoren që vezullonte në sytë e saj.

Qeshte, qeshte aq shumë, sa asnjeri se mori seriozisht. Edhe ditën e zgjedhjeve doli disa herë, por tani ka pesë ditë që askush se ka parë më.

Ku është Floriana, ku humbi? Mos e kishin me qira vetëm ditët e fushatës?

Se Floriana na tha, se kishin fituar se e kështu i kishte thënë Luli. Floriana doli dhe tha se rezultati ishte spektakolar, tha se gratë do të vonin Lulin.

Floriana tha se rinia do të votonte Lulin, Floriana tha se Luli do të fitonte dhe tani ka pesë ditë që Floriana ka ikur.

?Numërimi faktik i votave do të ketë vetëm një rezultat: fitore për Aleancën për Ndryshim. Prandaj, kini durim! Çdo votë do të numërohet. Çdo zë do të dëgjohet. Ne do të bëjmë gjithçka për të ruajtur pastërtinë e zgjedhjeve.

Ne jemi absolutisht të sigurtë se në fund të numërimit të gjithë qytetarët e Shqipërisë do të shohin sa e madhe është fitorja jonë. Qytetarët e Shqipërisë e duan ndryshimin. Qytetarët e Shqipërisë kanë zgjedhur ndryshimin. Ne do të fitojmë qartësisht?, shprehej Floriana një ditë pas zgjedhjeve.

Kanë kaluar pesë ditë nga kjo deklaratë dhe Floriana, s?duket.

Ku humbi Floriana? Me qira e kishte Lulzim Basha, Florianën, e mbajti një muaj dhe tani ka ikur?

Se njerëzit presin ta shikojnë të thotë ndonjë fjalë, se e besonin edhe shumë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga