LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përballja Rama-Meta në Kushtetuese/ Caktohet data e seancës

30 Prill 2021, 09:57, Politikë CNA

Gjykata Kushtetuese ka caktuar 18 majin si datën për përballjen e presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama pwr çështjen e mosmarrëveshjes së kompetencave për dekretimin e ministrave.

Seanca ishte planifikuar që të zhvillohej me 25 mars , por wshtw shtyrw për shkak të infektimit me Covid të anëtarëve të gjykatës Kushtetuese.

Kjo padi është depozituar nga Rama pas përplasjes me Metën për mosdekretimin e ish-ministrit të jashtëm Gent Cakaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga