LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dështimi i PD/ Një grup demokratësh “zbarkojnë” sot në selinë blu

30 Prill 2021, 09:30, Politikë CNA

Sot, ora 17:00, një grup demokratësh të kryesuar nga Lisander Hoxha, ish zv.Kryetar i FRPD, do të bashkohen në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, për të paraqitur një platformë të zgjidhjes së krizës së krijuar ndër vite me pasojë humbjen e zgjedhjeve të 25 Prillit.

Mësohet se kësaj lëvizje do t’i bashkohen anëtarë e mbështetës të PD ,si z. Zenel Hoxha, pjesëmarrës në Lëvizjen Studentore të 1990, themelues dhe ish anëtar i Komisionit Nismëtar të PD.

Zoti Hoxha jeton prej 27 vitesh në Angli, ku jep një kontribut të madh mbarë kombëtar. Ai kurrë nuk e braktisi PD ndërsa sot vjen sot si përfaqësues i mërgatës shqiptare në Londër dhe si anëtar i Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe prej 16 vitesh./CNA.al

Lajmet e fundit nga