LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Analistët tallen me Lulzim Bashën/ Qeshin me luftën e tij

30 Prill 2021, 09:25, Politikë CNA

Një ditë pas zgjedhjeve të 25 Prillit, kur të gjithë prisnin që kreu i PD-së Lulzim Basha, të dilte dhe të jepte dorëheqjen pas humbjes, ai u shfaq si fitimtar duke thënë se do të vijonte betejën.

?Ne do të vazhdojmë të luftojmë deri në fitore?, u shpreh Lulzim Basha.

Kjo deklaratë e tij ka shkaktuar të qeshura në studion e Ylli Rakipit tek MCN Tv.

Analistët në studio, Arjan Curri, Gjergj Zheji dhe Edvin Kulluri kanë shpërthyer në të qeshura, ndërsa janë pyetur nga Ylli Rakipi, se çfarë ka dashur të thotë Basha me deklaratën ?se do të vijojë luftën?.

Sipas analistëve ajo deklaratë ishte e denjë për një komedi.

?As ka në mend të iki dhe tani do të vijojë lufta?, është tallur Arjan Curri, duke u ?mbytur? nga të qeshurat.

?Do të luftojë me mullinjtë e erës apo me kë?,  talleshin analistët e  tjerë.

?Regjia me fokuso mua, se s?ke çbën, këta po qeshin tani ngaqë lideri tha se tani fillon lufta?, sqaronte drejtuesi i emisionit Ylli Rakipi nga ana tjetër.

Rakipit  është dashur t?u tërheqë vëmendjen analistëve që të ndalin të qeshurën në mënyrë që të fillonte emisioni.

Por  ka qenë e pamundur një gjë e tillë, pasi hilariteti që ka shkaktuar Basha me luftën e tij, vetëm seriozitet nuk provokonte./CNA.al

Lajmet e fundit nga