LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkarkimi i Lulzim Bashës/ Protesta zbret edhe në rrethe

30 Prill 2021, 09:53, Politikë CNA

Ibsen Elezi që më herët ka drejtuar degën e PD në Kukës, edhe sot ka protestuar para selisë së PD, duke kërkuar largimin e Lulzim Bashës.

I shoqëruar dhe nga protestues të tjerë, që po shtohen dita-ditës, Elezi është shprehur se kërkojnë dorëheqjen e bashës dhe organizimin e zgjedhjeve për kryetar partie.

Sipas të njëjtit, nëse Basha do të rizgjidhet sërish, ata do të respektojnë vendimin e anëtarësisë.

?Unë mendoj se ai duhet të japë dorëheqje dhe të organizohen zgjedhje, për të parë nëse do të votohet sërish.

Këta fillojnë me denigrimin e figurave, modifikojnë foto të mia. Metoda njësoj si të lali Erit apo Edi Ramës.

Po të kishte fituar PD do kisha mbyllur gojën, nuk do flisja. Që Edi Rama do i vidhte zgjedhjet, unë e dija, ose të paktën e dija që do e deformonte aq sa i duheshin . Pyetja ime është pse Basha e la kauzën tonë në mes duke dalë nga parlamenti?- është shprehur Elezi për mediat.

Ndërkohë gjatë fjalimit të ttij, në skenë ka dalë një nga mbështeteset e Bashës, duke i thënë se i gjithë veriu është blu se dhe Kukësi ishte blu.

Por, Elezi e ka vijuar deklaratën e tij, duke hedhur akuza se mbështetësja e Bashës ishte future qëllimisht për të ndërhyrë.

?A e kuptoni ca metodash përdorin?Ju kanë neverit çdo gjë shqiptarëve, politikën dhe jetesën, ja si e marrin edhe e fusin atë në mes të fjalës time, që të ndërhyjë. Unë e kam marrë iniciativën vetëm për shkak të reagimeve që kanë pasur demokratët në rrethe të ndryshme?, ka thënë Elezi.

Ky i fundit ka njoftuar se do të vijojnë takimet në rrethe, për të mbledhur firma për shkarkimin e Bashës dhe zgjedhje të reja në PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga