LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emrat-Të gjithë zyrtarët e LSI jashtë Parlamentit/ Bie struktura e Kryemadhit

30 Prill 2021, 11:27, Politikë CNA

Lëvizja Socialiste për Integrim doli nga zgjedhjet e 25 Prillit me katër mandate. Dy mandate i mori në Tiranë, një në Fier dhe një në Shkodër.

Ndërkohë mbeten jashtë shumë emra, që Kryemadhi i trumbetonte si sukses i LSI.

Kështu, mbeti jashtë dyerve të Kuvendit, Kejdi Mehmetaj deputete me dy mndate, Petrit Vasili, i cili pritet të hyjë në Kuvend, por pas dorëheqjes së Monikës nga mandati i Tiranës.

Kjo për arsye se LSI ka marrë dy mandate në Tiranë dhe jo tre dhe Kryemadhi pritet të lërë mandatin e Tiranës, për t?ia liruar vendin Petrit Vasilit dhe për të mandatin e Fierit, duke ?djegur? Kejdi Mehmetajn.

Gjithashtu jashtë sallës së Kuvendit, mbeten edhe një sërë emrash, zyrtarë të LSI, si Edmond Haxhinasto, Klajda Gjosha, Floida Kërpaçi, Nora Malaj, Briseida Shehaj që u shpall si fitore e madhe, Vojo Bregu, Viron Bezhani, Endrit Braimllari, Silva Caka, Shemsi Premçi, Bahri Shaqiri, Luan Rama, Ardit Çela, Lefter Maliqi dhe të tjerë.

Pra mbeten jashtë Kuvendit, e gjithë struktura e LSI,  e ndërtuar nga Kryemadhi, e cila pasi largoi trupën elektorale të Metës, deputetët që ai kishte futur në lista në vitin 2017, përfshiu emra të rinj në LSI./CNA.al

Lajmet e fundit nga