LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta kërkon ndjesë/ Një grup i strukturuar kriminal ka dërguar mesazhe fyese në emrin tim

30 Prill 2021, 11:26, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar ndjesë qytetarëve, pasi sipas tij një grup i strukturuar kriminal u ka dërguar mesazhe fyese gjoja në emrin e tij qytetarëve.

Duke e cilësuar këtë një skandal, Meta tha se shumë shpejt do të nisë procedurat për hetim vendas e ndërkombëtar.

?Së pari, dua ti kërkoj ndjesë të gjithë qytetarëve, të cilëve një grup i strukturuar kriminal u ka dërguar mesazhe fyese, gjoja në emër të Presidentit të Republikës, kryesisht gjatë ditës së djeshme, por ndoshta dhe më parë, ndoshta dhe në vazhdim, të cilët janë konfirmuar nga disa personalitete publike, por edhe nga të njohur të Presidentit. Lidhur me këtë skandal, ku një grup kriminal keqpërdor të dhënat personale të presidentit, sot i kam dërguar kompanisë vodafon një kërkesë teknike dhe presim përgjigjen e saj. Shumë shpejt do të nisim procedurat ligjore të hetimit vendas e ndërkombëtar?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga