LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrahje ne Elbasan/Plagosen dy dhe arrestohen kater persona

7 Prill 2017, 21:45, Aktualitet CNA

Specialistët për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve, Hajdar Bako (Çopja) (Hysa), 33 vjeç, banues në Elbasan, Alfred Gjini, 38 vjeç banues në Elbasan,  Klevis Gjini, 26 vjeç banues në Elbasan, Emiljano Gjini, 22 vjeç banues në Rrogozhinë.

Arrestimi i tyre u bë pasi në  sheshparkimin e mjeteve në një lokal në fshatin Katund i Ri,   gjatë një konflikti për motive të dobëta i cili ka nisur  me sende të forta  dhe më pas me armë zjarri. Në konflikt dyshohen të jenë përfshirë shtetasit  Hajdar Bako  dhe F.G, 25 vjeç njëra palë dhe në palën tjetër janë përfshirë shtetasit  Alfred Gjini, Klevis Gjini dhe Emiljano Gjini.

Si pasojë e konfliktit me sende të forta e më pas me armë zjarri janë plagosur dy shtetas me armë zjarri dhe 2 shtetas të dëmtuar me sende të forta konkretisht, Hajdar Bako është plagosur me armë zjarri në krahun e djathtë, Klevis Gjini,  është plagosur me armë zjarri në këmbën e djathtë. Dëmtime të tjera fizike me mjete të forta në kokë  kanë marrë shtetasit Alfred Gjini  dhe  Emiljano Gjini.

Lajmet e fundit nga