LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja autori i sulmit në Suedi dhe deklarata shokuese në polici

7 Prill 2017, 20:30, Aktualitet CNA

Një sulm me kamion trondit sot Stokholmin e Suedisë, duke marrë 4 jetë njerëzish dhe lënë shumë të plagosur.

Pas sulmit, mediat ndërkombëtare kanë publikuar pamjet e autorit të dyshuar të sulmit, i cili u arrestua. Mësohet se ai ka pranuar sulmin, duke thënë para policisë se është autori që vrau disa persona.

Më herët, policia konfirmoi se është arrestuar një person i dyshuar, por autori kryesor është ende në arrati. Identiteti i personit të arrestuar dhe që ka pranuar sulmin nuk bëhet publike për arsye hetimi.

Kryeministri i vendit e përshkroi sulmin si akt terrorist duke u nisur nga mënyra si është vepruar. Si pasojë e ngjarjes, autoritetet kanë mbyllur metronë, ndërsa kamioni me të cilin u krye sulmi rezulton i grabitur./CityNews

Lajmet e fundit nga