LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çili: S’është mëkat të thuash një gjë, pastaj një tjetër!/Kulla: Po u vazhdua kështu …!

7 Prill 2017, 20:08, Aktualitet CNA

Dy analistët, Henri Çili dhe Ilir Kulla, janë përplasur në studion e ?Zonë e Lirë?, teksa kanë komentuar krizën politike në vend.

Çili, një ndër mbështetësit kryesor të Berishës, dhe tani mbështetës i Edi Ramës, tha se të thuash një gjë dhe pastaj një gjë tjetër në politikë nuk është mëkat.

Nga ana tjetër, Kulla, mbështetës i Metës, tha nëse vazhdohet kështu vendi do të zhytet më keq në krizë brenda muajit.

Ja debati:
Cili: Të thuash një gjë dhe pastaj një gjë tjetër në politikë nuk është një mëkat. Është mënyrë për të zgjidhur një situatë për interesin publik.
Kulla: Ka interes më të madh se intersi i populit?
Kulla: Ka krizë në vend. E para krizë besimi, ekonomike. Nuk funksionon Kuvendi. Po vazhdoi kështu një muaj mund të gjendemi me mandate të mbaruar të Parlamentit, me mandatat të mbaruar të zgjedhjes së presidentit./CityNews

Lajmet e fundit nga