LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A ju ka dalë kjo gjë në telefon? Kujdes mund të jeni në rrezik

7 Prill 2017, 15:45, Aktualitet CNA

Pasi kanë qenë të shumta ankesat e përdoruesve për daljen e një pop up ad kur klikonin në artikujt e Facebook, kompania ka bërë verifikimet përkatëse dhe ka nxjerrë disa përfundime:

Nuk kemi të bëjmë me rastin e një ?ad?-i, por me një malware është shumë e thjeshtë të zgjidhim këtë problem.

Nga vjen ky problem?
Nga një aplikacion i infektuar
Nga një uebsajt i mbushur me viruse
Nga një profil apo VPN e hakuar.
Si mund të shpëtoni nga këto probleme?
Mbyllni Safarin.

Shkoni tek Setting dhe më pas navigoni tek Safari -> Clear History and Website Data.
Klikoni tek Clear History and Data.

Në këtë mënyrë do të keni mundësinë të shpëtoni një herë e mirë nga gjithë problemet dhe pop upet që ju shfaqen.

Gjithashtu në zonën e settings, tek Safari mund të aktivizoni edhe ?Block Pop-up? si dhe ?Fraudulent Website Warning? për të pasur sa më pak mundësi për t?u njoftuar nga të tilla pop upe në të ardhmen./CityNews

Lajmet e fundit nga