LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Opeli” godet motoçikletën, vdes 71 vjeçari

7 Prill 2017, 15:02, Aktualitet CNA

Ka qenë fatale për drejtuesin e një motoçiklete goditja prej një automjeti të tipit ?Opel?, mesditën e ditës së sotme, në një nga zonat e qytetit të Fierit. Sikurse ka bërë të ditur Policia e këtij Qarku, ngjarja ka ndodhur në orën 12:20?, në lagjen “15 Tetori”, ku shtetasi Sh.D., 49 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Opel” me targë AA 425 IU, ka përplasur motorçikletën tip “Lonçin”, me targë FR 466 C”, që drejtohej nga shtetasi Rr.K, 71 vjeç, banues në Mbrostar. Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i motorçikletës. Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier shtetasi Sh.D. dhe po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje./CityNEWS

Lajmet e fundit nga