LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia mbyll metronë e Stokolmit

7 Prill 2017, 15:20, Aktualitet CNA

Pas sulmit me kamion, ku u regjistruan tre të vdekur dhe tetë të plagosur, Policia e kryeqytetit suedez Stokolm ka urdhëruar mbylljen e metrosë, për të parandaluar mundësinë e shtrirjes së mëtejshme të ndonjë aksioni tjetërr terrorist.

Sikurse kanë bërë me dije burimet policore, ndërmarrja e kësaj mase ka qenë e detyruar. Mbyllja e metrosë  është ndërmarrë për arsye sigurie, me qëllim që të parandalojmë ndonjë sulm tjetër, thanë autoritetet policore, ndërkohë që hetimet për të zbardhur deri në fund sulmin me kamion vijojnë intensivisht. / CityNEWS

Lajmet e fundit nga