LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama mbi gomar!/Ilir Kulla: I ka hipur popullit! Henri Çili: Lodër fëmijësh!

7 Prill 2017, 19:22, Aktualitet CNA

Në nisje të emisionit ?Zonë e Lirë?, moderatori Arian Çani ka publikuar një fotografi të kryeminisrit Edi Rama, i cili shfaqet hipur mbi një gomar.

Çani ka pyetur dy analistët në studio, Henri Çili dhe Ilir Kulla, se çfarë simbolizonte kjo foto. Çili, i cili është një mbështetës dhe servil i kryeministrit, tha se gomari nuk simbolizonte asgjë, thjesht lodër për fëmijë.

Por, nuk ka menduar të njëjtën gjë analisti përballë tij, Ilir Kulla. Për këtë të fundit, gomari simbolizon popullin dhe kryeministri po tregon se i ka hipur popullit.

Çili: Është një lodër fëmijësh. Kjo nuk do të thotë asgjë.
Kulla: Gomari është populli. Kryeministri i ka hipur popullit dhe po mban dy topat, që simbolizojnë PD dhe PS. I ka hipur dhe nuk i zbret./CityNews

Lajmet e fundit nga