LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parlamenti shpërbëhet më 19 maj/Edi Rama teknikisht i mbaruar

7 Prill 2017, 20:01, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka reaguar për krizën politike në vend, duke thënë se më 19 maj Parlamenti shpërbëhet.

Në lidhje me këtë, Bylykbashi deklaron se shumë shpejt qeveria e Edi Ramës teknikisht kthehet në qeveri ?teknike?, por jo e besueshme.

Sipas tij, pas 19 majin Rama nuk miraton dot më ligje në Parlament.

Ja reagimi:

Teknikisht i mbaruar!
Me 19 maj, maksimumi, ky parlament shperndahet. Keshtu thote ligji.
Sado te ngrefoset se dikur paska patur 1 milion vota, me pak fjale, shume shpejt qeveria e Edi Rames teknikisht kthehet ne qeveri “teknike”, por jo e besueshme.
Qe pas asaj date, qeveria e Edi Rames nuk miraton dot me ligje ne parlament, por vetem mbledh taksa dhe duhet te paguaje per spitalet, shkollat, policine, ushtrine, rrogat, pensionet. Ne fakt vetem do vjedhe si deri me sot taksat, ilace nuk do kete, policia do vazhdoje te jete pale me drogen, pagat do mbeten po ato ndersa shkollat se shpejti mbyllen. Dhe ajo qe eshte me e sigurta, do te vjedhe votat qe te vazhdoje edhe 4 vjet.
Me mire nje qeveri teknike qe e besojne shqiptaret dhe qe organizon zgjedhje te lira e te ndershme sesa nje qeveri e tille “teknike” si kjo e Rames qe nuk i duhet as dreqit, e jo me shqiptareve!/CityNews

Lajmet e fundit nga