LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luftë apo zgjedhje, çfarë do kemi më 18 qershor?!/Si mendojnë analistët

7 Prill 2017, 20:39, Aktualitet CNA

Zgjedhjet e 18 qershorit kanë ?zbritur? në studion e moderatorit Arian Çani.

Përballë dy analistëve, Henri Çili dhe Ilir Kulla, Çani ka parashtruar pyetjen se çfarë do kemi më 18 qershor, luftë apo zgjedhje.

Të dy analistët kanë hedhur poshtë mundësinë e luftës.

Çili: Do ketë mosbindje civile, por jo luftë.
Kulla: Luftë nuk ka, por Rama do humbasë gjithçka, nëse do tentojë të hyjë pa opozitën në zgjedhje.
Çili: Le të gjykohet Edi Rama për ato që ka bërë dhe për ato që jo./CityNews

Lajmet e fundit nga