LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Refuzoi lirimin e trafikantit të drogës/ Gjyqtarja "përkëdhelet" nga Vettingu

30 Qershor 2022, 09:53, Vetingu CNA
Refuzoi lirimin e trafikantit të drogës/ Gjyqtarja

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Lezhës, Elsa Ulliri.

Kjo e fundit u hetua në tri kriteret e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe profesionalizmit nga trupa gjykuese Pamela Qirko, Roland Ilia, Etleda Çiftja.

Në të tria kriteret Ulliri rezultoi e pastër. Për gjyqtaren e Lezhës, hetimi ka nisur që prej dhjetorit 2019.

Gjyqtari Ulliri, është lakuar në media, pasi refuzoi t’i jepte lirinë një të dënuari për trafik droge.

Bëhet fjalë për Jurgen Mollën, i cili ishte dënuar për trafik droge nga Gjykata e Krimeve të Rënda, në datën 25 nëntor 2019 dhe kishte depozituar në gjykatën e Lezhës një kërkesë për lirim me kusht.

Një kërkesë të parë të depozituar në muajin shtator 2019, Molla e kishte depozituar në gjykatën e Lezhës, për ulje dënimi me 90 ditë, mirëpo kjo kërkesë është rrëzuar në 4 nëntor 2019 nga gjyqtarja Elsa Ulliri./CNA.al

Lajmet e fundit nga