LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ardian Hajdari shantazhon gjyqtaren me foto/ Tensione në GJKKO

15 Shtator 2022, 12:06, Vetingu CNA

Ardian Hajdari shantazhon gjyqtaren me foto/ Tensione në GJKKO

Seanca për ish-anëtarin e KPA-së, Ardian Hajdarin, në GJKKO, është zhvilluar mes tensionesh.

Ish-komisioneri i Vettingut ka sulmuar gjyqtaren Atalanta Zeqiri, duke e akuzuar për miqësi me paditësen Antoneta Sevdari.

Hajdari i ka kërkuar gjyqtares të tërhiqej, ndërsa i ka nxjerrë dy fotografi të saj me Sevdarin.

Ish-prokurorja e Prokurorisë së Tiranës, Antoneta Sevdari, ish-prokurori i Korçës, Elsion Sadiku, dhe ish-gjyqtari i Apelit Tiranë, Ervin Metalla, të cilët janë shkarkuar nga detyra gjatë procesit të rivlerësimit, kanë kallëzuar në Strukturën e Posaçme Anntikorrupsion, Ardian Hajdarin, për falsifikim dokumentesh me qëllim që të zgjidhej në Komisionet e Rivlerësimit.

Hajdari akuzohet nga SPAK-u për “fshehje dhe deklarim të rreme të pasurisë”. Sipas hetimit, ai nuk ka bërë deklarime të sakta në lidhje me disa vite punë si avokat. Anëtari i KPA-së u pezullua nga detyra në muajin shkurt. Ai u mor i pandehur nga Prokuroria e Posaçme për akuzat në fjalë./CNA.al

Lajmet e fundit nga