LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nën akuzë për fshehje pasurie/ SPAK merr në pyetje komisionerin e Vettingut

11 Shkurt 2022, 11:57, Kronika CNA

Gjyqtari Ardian Hajdari ka qenë sot në SPAK, si i pandehur, ku është marrë në pyetje.

Sipas gazetares Klodiana Lala gjyqtari është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme mesditën e sotme, ku është marrë në pyetje.

Kujtojmë se Ardian Hajdari është anëtari i dytë i Kolegjit që pezullohet, pas Luan Dacit, i cili dhe u shkarkua pasi u deklarua fajtor me vendim të formës për falsifikim të formularit të aplikimit për një pozicion në institucionet e vetingut.

Hajdari akuzohet për fshehje pasurie./CNA.al

Lajmet e fundit nga