LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen reshjet e shiut/ Si parashikohet moti për javën e ardhshme

13 Nëntor 2022, 15:54, Sociale CNA
Rikthehen reshjet e shiut/ Si parashikohet moti për javën e ardhshme
Foto ilustruese

Kjo javë do të ketë tipare të një vjeshte të vërtetë.

Moti përgjithësisht do të mbizotërohet nga vranësira dhe kthjellime të përkohshme.

Reshjet e shiut, do të përfshijnë kryesisht pjesën bregdetare me intensitet të ulët. Herë pas here, reshjet do të marrin intensitet mesatar. Ditën e enjte dhe të premte, reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në pjesën bregdetare priten rrebeshe me rrufe.

Era, do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e mesatare, ndërsa në bregdet, gjatë të enjtes e të premtes era do të jetë e vrullshme.

Shërrbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon valëzim në det të forcës 2 deri 4 ballë./ B.A. – CNA.al

Rikthehen reshjet e shiut/ Si parashikohet moti për javën e ardhshme

Lajmet e fundit nga