LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mëngjese me diell dhe pasdite të vrenjtura/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

8 Nëntor 2022, 08:04, Sociale CNA

Mëngjese me diell dhe pasdite të vrenjtura/ Parashikimi i motit

Pjesa e parë e ditës parashikohet të jetë nën dominimin e motit të qëndrueshëm në të gjithë territorin duke sjellë orë të shumta me diell dhe kalime të lehta vranësirash.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të shtojë gradualisht vranësirat, ku më të fokusuara do të jenë në zonat verilindore dhe juglindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperënimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Ndërsa, nesër me 9 nëntor 2022, sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të sjellin gjatë paradites në Shqipëri orë të shumta me diell në ultësirën perëndimore.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të shtohen përkohësisht në territor, ku më të theksuara do të jenë në zonat malore.

Por nuk do të mund të sjellin reshje. 

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga