LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

2 Nëntor 2022, 15:56, Sociale CNA
Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët
Foto ilustruese

Edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të thata dhe të qëndrueshme me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës dhe më tepër përgjatë relieveve malore në lindje.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim kryesisht e lehtë me shpejtësi mesatare 1-3m/s, ndërsa në mesditë përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 4-6m/s.  

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 21°C;

në zona e ulëta 5 deri 24°C;

në zona bregdetare 10 deri 24°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga