LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Keni bërë plane për fundjavën?/ Si pritet të jenë temperaturat

28 Tetor 2022, 15:43, Sociale CNA
Keni bërë plane për fundjavën?/ Si pritet të jenë
Foto ilustruese

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore. Në orët e mëngjesit pritet të ketë prezencë të mjegullës, kryesisht përgjatë zonave luginore.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon valëzim në dete të forcës 1-2 ballë./ B.A. – CNA.al

Keni bërë plane për fundjavën?/ Si pritet të jenë

Keni bërë plane për fundjavën?/ Si pritet të jenë

Lajmet e fundit nga