LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër javë me diell dhe rritje të temperaturave/ Si do të jetë moti në ditët në vijim

23 Tetor 2022, 18:04, Sociale CNA
Një tjetër javë me diell dhe rritje të temperaturave/ Si do
Foto ilustruese

Territori shqiptar, javën e ardhshme do të jetë në mbizotërimin e kthjellimve në ultësirën perëndimore, ndërsa kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat e thella malore.

Vranësirat herë pas here të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht në qytetet e zonës së ulët. Parashikohet që më të theksuara vranësirat të jenë në zonat verilindore.

Ndërsa përsa i përket temperaturave të ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Bajram Curri 11 -19 °C

Puka 10 -18 °C

Kukës 12 -21 °C

Peshkopi 11 -19 °C

Burrel 13 -22 °C

Shkodër 17- 25 °C

Lezhë 18 -24 °C

Tiranë 17 -26 °C

Durrës 19- 25 °C

Elbasan 15 -26 °C

Fier 17- 28 °C

Berat 15 -24 °C

Pogradec 13- 19 °C

Korçë 11 -18 °C

Ersekë 9- 17 °C

Vlorë 18 -25 °C

Gjirokastër 15- 24 °C

Sarandë 19 -26 °C

Lajmet e fundit nga