LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 27°C/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

20 Tetor 2022, 16:08, Sociale CNA
Temperatura deri në 27°C/ Çfarë parashikojnë
Foto ilustruese

Vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e nesërme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë me drejtim verilindje - juglindje me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina me shpejtësi deri në 7-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 22°C;

në zona e ulëta 4 deri 27°C;

në zona bregdetare 11 deri 26°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga