LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

19 Tetor 2022, 20:36, Sociale CNA
Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Ditën e enjte do të vijojë ndikimi i masave të qëndrueshme ashtu si në të gjithë rajonin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore, në lindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veri e lehtë dhe mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzimi i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 5 deri 20°C;

në zona e ulëta 9 deri 28°C;

në zona bregdetare 12 deri 27°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga