LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E martuan pa dëshirë e burri donte ta trafikonte në Itali/ Historia e Jetës do t'ju përlotë

23 Tetor 2022, 14:30, Sociale CNA

E martuan pa dëshirë e burri donte ta trafikonte në Itali/

Kalvari i vuajtjeve të grave shqiptare nuk ka të sosur, e një histori e tillë është paraqitur edhe ditën e sotme në programin e së dielës, “E Diela Shqiptare”.

Një zonjë 48-vjeçare ka rrëfyer vuajtjet e saj që kishin nisur që në moshën 19-vjeçare kur familja e saj e martuan pa dëshirë.

Ajo pati një martesë jo të lumtur, dhe vendosi të kthehet në shtëpi, por ndërkohë ishte shtatzënë me bashkëshortin e saj.

Jeta mbetet shtatzënë për herë të dytë, me një burrë tjetër, me burrin e saj të dytë.

Dhe këtu nis një etapë e re vuajtjes. Zonja do të dërgohej në Itali për t’u prostituuar. Burri i dytë dhe motra ishin në dijeni të gjithë kësaj. Kjo zonjë u nis drejt Italisë, por fati deshi që një zonjë nga Lushnja e ndihmoi në Itali dhe nuk përfundoi duke punuar rrugëve.

Pas disa vitesh Jeta ishte kthyer në Shqipëri për të marrë fëmijët e saj, por arrin të marrë vetëm njërin fëmijë, vajzën e madhe nuk e merr dot, kjo për shkak të fjalëve të këqija që ish-burri dhe motra e saj i kishin folur vajzës.

Kanë kaluar shumë vite e vajza e madhe e 48-vjeçares është bërë më fëmijë, e gjyshja akoma nuk i ka takuar. Edhe pse u ka dërguar dhurata e para gjithë kohës, familjarët e Jetës nuk i tregonin vajzës së madhe se ato dhurata i vinin nga e ëma, e kështu me radhë. 

Por ndonjëherë dikush që nuk është pjesë e familjes të bëhet njeriu më i afërt dhe pikërisht është një mikëshë që i ka dalë më e dashur se familja Jetës./CNA.al

Lajmet e fundit nga