LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Keni plane për fundjavën?/ Si parashikohen temperaturat

21 Tetor 2022, 16:16, Sociale CNA
Keni plane për fundjavën?/ Si parashikohen temperaturat
Foto ilustruese

Edhe për këtë fundjavë që presim përpara, vendi ynë do të vijojë të jetë nën dikimin e kushteve atsmoferike të qëndrueshme falë masave ajrore relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në veri dhe lindje.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut e lehtë, por hera – herës në orët e mesditës dhe ato të pasdites deri mesatare dhe shpejtësi deri në 5-8 m/s dhe kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore./ B.A. – CNA.al

Keni plane për fundjavën?/ Si parashikohen temperaturat

Keni plane për fundjavën?/ Si parashikohen temperaturat

Lajmet e fundit nga