LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Fundjava nis me diell

21 Tetor 2022, 08:07, Sociale CNA

Kapriçot e motit/ Fundjava nis me diell

Orët e para të ditës do të jenë në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë territorit. Por pritet që gjatë mesditës dhe pasdites kryesisht të ketë shfaqje të vranësirave në zonat malore dhe pjesërisht zonën e ulët.

Vranësirat nuk do të mund të sjellin reshje shiu në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi lindor juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Ndërsa nesër me 22 tetor 2022, sipas MeteoAlb, do të vijojnë kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë paradites në pothuajse gjithë vendin.

Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat e thella malore. 

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga