LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kalime të pakta vranësirash dhe temperaturat deri në 27°C/  Moti për ditën e sotme

22 Tetor 2022, 08:07, Sociale CNA
Kalime të pakta vranësirash dhe temperaturat deri në 27°C/
Foto ilustruese

Prej disa ditësh i gjithë territori Shqiptar po dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferik, ku edhe sot do të vijojnë kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë paradites në pothuajse gjithë vendin.

Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat e thella malore. 

Sipas Meteoabl, temperaturat e ajrit do të vijojn të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga