LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngjarje tronditëse/ 13-vjeçarja autike dhunohet brutalisht në park, nëna rrëfen tmerrin

7 Nëntor 2022, 21:09, Sociale CNA

Ngjarje tronditëse/ 13-vjeçarja autike dhunohet brutalisht në

Nëna e një vajze autike thotë se vajza e saj mund të mos kthehet më në shkollë pasi dyshohet se u rrah pa ndjenja pasi u josh në një park.

E reja Abbie Jarvis goditi titujt e gazetave muajin e kaluar kur imazhet tronditëse të fytyrës së saj të gjakosur treguan shkallën e lëndimeve të saj.

Tani 13-vjeçarja thuhet se ka pësuar goditje të shumta në kokë dhe ka mbetur e mbuluar me gjak, ndërsa adoleshentët e tjerë kanë filmuar sulmin në telefonat e tyre.

Ajo u kap nga mamaja e saj Angela, e cila kishte frikë se mund t'i ishte dëmtuar truri, pasi vajza e saj po rrëshqiste dhe po dilte nga vetëdija dhe po murmuriste rrugës për në spital.

Mjekët nxituan Angela-n në një dhomë anësore dhe e paralajmëruan se po hetonin nëse vajza e saj kishte pësuar një frakturë të kafkës.

Një muaj më vonë, e reja nga Glasgow nuk është kthyer në shkollë dhe nëna e saj thotë se familja tani po shqyrton shkollimin në shtëpi si Abbie ashtu edhe vëllai i saj 15-vjeçar Ethan, i cili ka sindromën Asperger.

Angela, 43 vjeçe, tha për "Mirror": "Ne nuk jemi të sigurt nëse ajo do të kthehet në shkollë, ajo është shumë e shqetësuar dhe e frikësuar. Doja të kthehesha në punë, por duhet ta mbaj të sigurt. E gjithë jeta e saj ka ndryshuar krejtësisht. Edhe duke ecur në dyqane, ajo më kapi për krahu dhe më tha ‘mama, mos më largo nga ana ime. Unë jam si truproja e saj tani, për ta mbajtur atë të ndihet e sigurt."

Angela shtoi se Abbie kishte menduar se po takonte një mik në park dhe tani ajo thjesht nuk i beson askujt.

Ajo tha: "Ajo ka probleme të mëdha besimi dhe thotë se gjithçka nuk duket reale. Ajo nuk mund ta kuptojë pse u sulmua./CNA.al

Lajmet e fundit nga