LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot me diell dhe kthjellime/ Sa do të shënojnë temperaturat për ditën e nesërme

3 Nëntor 2022, 17:15, Sociale CNA
Mot me diell dhe kthjellime/ Sa do të shënojnë temperaturat
Foto ilustruese

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të thata dhe të qëndrueshme me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës dhe më tepër përgjatë relieveve malore në lindje.

Sipas SHMU era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim kryesisht e lehtë me shpejtësi mesatare 1-3m/s ndërsa në mesditë përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 4-6m/s.

Temperaturat parashikohen në zonat malore 4 deri 21°C  dhe 5 deri 24°C në zonat e ulëta.                                                                                                                                                               

Lajmet e fundit nga