LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

6 Nëntor 2022, 16:12, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e
Foto ilustruese

Vendi përgjithësisht javën e ardhshme do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme. Këto do të sjellin mot me diell dhe vranësira kalimtare të pakta deri mesatare.

Temperaturat do të jenë në ulëta gjatë orëve të mëngjesit dhe të mbrëmjes, por në mesditë orët me diell do të sjellin temperatura optimale.

Ditën e premte, do të afrohen masa ajrore me origjinë verilindore të cilat do të sjellin reshje të dobëta shiu dhe rënie të ndjeshme të temperaturave të mesditës.

Era do të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, ndërsa ditën e premte do të mbizotërojë era verilindore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë./ B.A. - CNA.al

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e

Lajmet e fundit nga