LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E joshën përmes një aplikacioni takimesh/ Emigranti rrëfen tmerrin: Më përdhunuan 6 policë

5 Nëntor 2022, 12:32, Sociale CNA

E joshën përmes një aplikacioni takimesh/ Emigranti rrëfen

Një emigrant pretendon se ishte joshur në një hotel në një aplikacion takimesh përpara se të përdhunohej në grup nga policia në Katar, sepse ishte homoseksual.

Viktima, nga Filipinet, ishte duke punuar si asistent zyre në vendin pritës të Kupës së Botës kur thotë se u përball me gjashtë burra.

Ai pretendon se mori një mesazh në një aplikacion për takime homoseksuale nga një burrë tjetër, i cili tha se ishte një punëtor turk, duke i ofruar atij një shumë të konsiderueshme parash për të ardhur në dhomën e tij të hotelit.

Por kur viktima mbërriti në dhomën e katit të dhjetë, ai u prit nga gjashtë burra të cilët u identifikuan si policë të Katarit.

Ai thotë se kishte menduar të përpiqej të hidhej nga dritarja, por u fut në qoshe.

Burri tha për inews : "Më kapën dhe më hodhën në shtrat. Filluan të më përdhunojnë".

Emigranti tha se oficerët e përdhunuan një nga një – përveç një turku që “qeshte”.

Viktima shtoi: “Kur mbaruan, më hapën çantën dhe më kontrolluan të gjitha gjërat, duke kërkuar prova, teksa thonin: “Ky është prostitutë, ky është homoseksual”./CNA.al

Lajmet e fundit nga