LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

9 Nëntor 2022, 15:53, Sociale CNA
Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët
Foto ilustruese

Ditën e enjte vendi do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.

Mjegulla dhe mjegullina e mëngjesit përgjatë luginave të lumenjve do të bëhet përsëri e pranishme. Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje e veriperëndim, ndërsa përgjatë bregdetit deri mesatare në mesditë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 18°C;

në zona e ulëta 4 deri 23°C;

në zona bregdetare 10 deri 24°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga