LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot i kthjellët dhe vranësira/ Si parashikohen temperaturat për nesër

8 Nëntor 2022, 16:01, Sociale CNA
Mot i kthjellët dhe vranësira/ Si parashikohen temperaturat për
Foto ilustruese

Për ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.

Në orët e mëngjesit pritet prezencë e mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 17°C;

në zona e ulëta 6 deri 23 °C;

në zona bregdetare 11 deri 24°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga