LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dëbora bllokon rrugën e Arbrit/ Policia jep alarmin, thirrje për drejtuesit e automjeteve

20 Janar 2023, 08:48, Sociale CNA

Dëbora bllokon rrugën e Arbrit/ Policia jep alarmin, thirrje për

Reshjet e dëborës gjatë natës kanë bllokuar rrugën e Arbrit.

Alarmi është dhënë nga Policia e Dibrës, e cila ka dalë me një thirrje për ata që kanë zgjedhur këtë aks rrugor për të udhëtuar sot.

Policia kërkon nga drejtuesit e automjeteve që të devijojnë këtë segment rruge, duke përdorur rrugën ekzistuese Klos-Burrel-Ulëz.

“Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në zonat malore të qarkut Dibrër kanë rënë reshje dëbore dhe për këtë shkak, aksi i rrugës së Arbrit, bypass- Qafë Murrizë, është bllokuar dhe subjekti konttaktor për mirëmbajtjen e rrugës po punojnë për pastrimin dhe hapjen e saj.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas nëpërmjet bypass- Qafë Murrizë,  të ndjekin aksin rrugor Klos-Burrel-Ulëz.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit, të shmangin lëvizjet e panevojshme, të moderojnë shpejtësinë dhe të mos bëjnë manovra të rrezikshme në rrugë”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga