LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del nga shtrati lumi Buna/ Shkodër, 275 hektarë tokë e përmbytur

18 Janar 2023, 12:44, Sociale CNA

Del nga shtrati lumi Buna/ Shkodër, 275 hektarë tokë e

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar për situatën e përmbytjeve pas reshjeve të dy ditëve të fundit.

Deri në orën 12:00 të datës 18.01.2023 paraqitet si më poshtë:

Niveli i lumit Drin (hidrometri ura e Bahçallekut) shënon kuotën 6.20 m me një rritje prej 15 cm me orën 08:00 të datës 18.01.2023 (kuota max 7.50 m).

Niveli i Liqenit (hidrometri ura e Bunës) shënon 7.55 m me një rritje prej 15 cm me orën 08.00 të datës 18.01.2023 (kuota max 8.70 m).

Ka dalje të lumit Buna në Muriqan dhe Oblike, sipërfaqja e përmbytur është 275 Ha./CNA.al

Lajmet e fundit nga