LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video+Foto/ Situata nga reshjet e dëborës në Bogë-Theth

18 Janar 2023, 10:28, Sociale CNA

Video+Foto/ Situata nga reshjet e dëborës në Bogë-Theth

Reshjet e shiut dhe të dëborës në Bogë-Theth, kanë vazhduar gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit, pa sjellë probleme me qarkullimin.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kontraktorët me mjete e punëtorë kanë qenë në terren gjatë gjithë natës për të mbajtur qarkullimin në normalitet.

“Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, apelon ARRSH-ja./CNA.al

Lajmet e fundit nga