LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Për 6-7 orë me shi Shkodra dhe Lezha përfunduan nën ujë/ Flet Drejtori i Gatishmërisë Emergjente

20 Janar 2023, 08:26, Sociale CNA

Për 6-7 orë me shi Shkodra dhe Lezha përfunduan nën

Drejtori i Drejtorisë së Gatishmërisë Emergjente, Robert Hysenllari, ka folur për situatën e përmbytjeve në Qarkun e Shkodrës dhe të Lezhës.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", Hysenllari u shpreh se Shkodra dhe Lezha u përmbytën pas reshjeve intensive në një hark kohor prej 6-7 orësh.

“Edhe sot edhe nesër pritet të ketë reshje intensive. Ka pasur dhe kemi parashikuar edhe shtrëngata shiu, që në kohë të shkurtër, lumenjtë ose edhe përrenjtë e vegjël të rrisin shumë prurjet dhe të shkaktojnë dëme. Këtë problematikë të tillë patëm në qytetin e Lezhës dje.

Kjo situatë ishte në një hark kohor prej 6-7 orësh, për të cilat reshjet pushuan dhe niveli ra. Ditën e djeshme, Lezha ishte qyteti më probematik, pushteti lokal ka qenë në gatishmëri”, ka thënë ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga