LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrebeshe shiu dhe dëborë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

19 Janar 2023, 08:09, Sociale CNA
Rrebeshe shiu dhe dëborë/ Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Shqipëria mbetet nën mbizotërimin e vranësirave dhe shirave me intensitet të lartë në ultësirën perëndimore duke krijuar probleme të mëtejshme, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës.

Orët e mesditës sjellin një ndërprerje të përkohshme të reshjeve për të rinisur sërish gjatë pasdites ku do të ketë edhe rrebeshe shoqëruar me shkarkesa elektrike. Kjo situatë e paqëndrueshme e motit mbetet dominante deri mëngjesin e së premtes.

Sipas Meteoalb temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në mëngjes, por mesdita sjellë 2 gradë rënie të temperatuave në të gjithe vendin duke u luhatur nga 2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h, nga drejtimi jugperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 3 ballë.

Lajmet e fundit nga